Anasayfa
|
Kütahya Gerçek
|
Hosting
|
Giriş
|
Üye Ol
|
  
K�tahya Ger�ek
 
4 YILDIZLI KIZ KURAN KURSU
Kategori: Genel, GüncelEklenme Tarihi: Nis 24th, 2012Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...Loading...
2.768 okunma
Share |
Haber baglantisi

 

    Kütahya Simav’da Kız Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Din Görevlileri ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla 1 milyon TL’ye yaptırılan Yatılı Kız Kuran Kursunda öğrencilere 4 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuluyor. İki yıldır öğrenci kabul eden 50 kapasiteli Yatılı Kız Kuran Kursunda şimdilik 25 öğrenci hafızlık eğitimi alıyor.

Eğitim çalışmalarında teknolojinin tüm imkanlarının da seferber edilerek sunulduğunu ifade eden Simav İlç e Müftüsü Şükrü İkiz, “Hayırseverlerin katkılarıyla 2 yıl önce 1 milyon TL’ye yaptırılan 5 katlı asansörlü binamızda öğrencilerimize 4 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuluyor. Öğrencilerimiz burada bir yandan hafızlık eğitimi alırken bir yandan da eğitmenleri vasıtasıyla hayata hazırlanıyorlar. Boş vakitlerinde sosyal hayatın gerektirdiği her şeyi yapabiliyorlar” dedi. Öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmediğini ifade eden Simav Yatılı Kız Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Barış, “Öğrencilerimizden hiçbir ücret almıyoruz. Masrafları hayırsever vatandaşlar karşılıyor dedi. Yatılı Kız Kuran Kursunda kalan öğrencilerden Süniye Özbakır, “Kuran-ı Kerim öğrenmek amacıyla geldiğim yatılı kurstan çok memnunum. Benim konumumdaki arkadaşlarımın da buraya gelmesini tavsiye ediyorum” dedi.

   Simav Yatılı Kız Kuran Kursunda ayrıca hastalanan öğrencilere ilk tıbbi müdahalenin yapılabilmesi için revir ile öğrencilerin velilerinin barınabilmesi için bir de misafirhane bulunuyor. Günde üç öğün olmak üzere birbirinden lezzetli yemeklerin çıktığı öğrenciler boş zamanlarında yurdun bahçesine çıkıp kendi aralarında her türlü oyunları oynayabildiği gibi kamelyanın altında sıcak ve soğuk içeceklerden de yararlanabiliyorlar.

 

 


Anket

AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Listesinden Memnun musunuz ?

  • Memnunum (0%, 0 Votes)
  • Memnun Değilim (0%, 0 Votes)
  • Kararsızım (0%, 0 Votes)

Total Voters: 0

Loading ... Loading ...
Hazırlayanlar: Hüseyin GEZGİN - Olkan ÜVER
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri