Anasayfa
|
Kütahya Gerçek
|
Hosting
|
Giriş
|
Üye Ol
|
  
K�tahya Ger�ek
 
” DÜZ LİSE MEZUNLARI ETİ BOR FABRİKASIN’DA ÇALIŞMAK İSTİYOR ? “
Kategori: GenelEklenme Tarihi: Oca 8th, 2012Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...Loading...
3.031 okunma
Share |
Haber baglantisi

 

 

   Kütahya’nın Emet İlçesinde düz lise mezunları ilçelerinde bulunan Eti Bor Fabrikasında çalışmak istiyor.Edinilen bilgilere Emet ilçesinde Endüstri Meslek Lisesinin bulunmadığı için Düz lise mezunu olan gençlerin Eti Bor Fabrikasında çalışamadığı iddia ediliyor. Bunun sebebi de Eti Bor da işçi alımlarında  düz lise mezunu değil de Endüstri Meslek Lisesi Mezunu olanları tercih etmesi gösteriliyor. Hayliyle Eti bor fabrikasında çalışanların çoğunlukla diğer ilçeler den ve çevre illerden gelen insanların olduğu ifade ediliyor.Diğer yandan aynı şekilde Eskişehir Kırka’da bulunan Eti bor fabrikasında işçi alımların da düz lise mezunu insanlarında alındığı iddia ediliyor. Ve Emet halkı da Eskişehir Kırka’da ki işçi alımında yapılan uygulamanın ( düz lise mezunu işçi alımı ) ilçelerinde de yapılmasını İktidar Partisi ve AK Parti Kütahya Milletvekillerin den istiyor. Sayın Başbakanımız Erdoğan dünya Emet’i ve Bor’u tanıyacak demişti ve tanıdı diyen Emet halkı,ama düz lise mezunu gençlerimiz Eti bor fabrikasında çalışamayacak ise ,çoğunluğu dışarıdan alınan işçi alımları ile İlçe ekonomisine fabrikanın katkısı ne olacağını ifade ediyor. Emet halkı Eti bor fabrikasına işçi alımlarında  düz lise mezunlarının alınmasını yada ilçelerine acilen  Endüstri Meslek Lisesi kurulmasını da istiyor. Edinilen bilgilere göre Emet halkı Kütahya merkez de AK Parti de siyaset yapan ve halen İl Genel Meclis üyesi olan bir şahsın oğlunun düz lise mezunu olduğunu ve Eskişehir Kırka’da bulunan Eti Bor Fabrikasında işe başladığını iddia ederken, Kütahya da ki iktidar partisi yöneticilerine, Eskişehir kırka da yapılan uygulamanın neden  Emet ilçesinde yapılamadığını soruyor ve cevap bekliyor.Bu konu da duyarlı olan bazı Emetlilerin ise İlçe de yaşayan tüm ilçe halkına da mesaj göndermeyi de ihmal etmediler.Gelin bu konuda tüm Emetliler olarak birlikte hareket edelim çağrısında da bulunmayı ihmal etmediler.

 

“” DÜZ LİSE MEZUNLARI ETİ BOR FABRİKASIN’DA ÇALIŞMAK İSTİYOR ? “” için 2 cevap

  1. isa diyor ki:

    slm ben isa % 54 özürlüyümtavşnlıda oturuyorum misal olarak biz kütahyalılar olarak hicbir ilde iş bulupta atanamuyoruz neden başka illerden gelipte emet yada tucbilekte calışıyorlar

  2. ayşe diyor ki:

    Ben Ayşe kütahya,da oturuyorum bizim köyümüz olan emet çalca ağıl köyün,den kalkan etibor dünyada satışta 79.sırada olduğunu gururla söylerken bizler burda orda burda çalısırken sözde kimya okuması gereken ama sanki dedelerimiz ordan emekli oldu ama kimse kalkıp hangi parti üyesisin diye sormadı torpilimiz varsa işe girdik %90 işsiz. dünyanın en değerli madeni bizim köyümüzden kalkıyor bizler burda sürünüyoruz. muhtarlarımız köy azalarımız hep kendilerini düsündü bizim sesimizi duyan yok.

Bir Cevap Yazın

Genel Kategorisindeki Diger Haberler


Anket

AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Listesinden Memnun musunuz ?

  • Memnunum (0%, 0 Votes)
  • Memnun Değilim (0%, 0 Votes)
  • Kararsızım (0%, 0 Votes)

Total Voters: 0

Loading ... Loading ...
Hazırlayanlar: Hüseyin GEZGİN - Olkan ÜVER
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri