Anasayfa
|
Kütahya Gerçek
|
Hosting
|
Giriş
|
Üye Ol
|
  
K�tahya Ger�ek
 
“Kütahya AK Parti’de Şükrü Nazlı Şoku”
Kategori: Köşe YazılarıEklenme Tarihi: Nis 13th, 2011Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...Loading...
1.811 okunma
Share |
Haber baglantisi

Siyasi  partilerin milletvekili aday  listeleri  açıklandı.  En süpriz  aday açıklaması  AK Partiden oldu. AK parti’ de  yapılan  temayül  yoklamasında  yaklaşık  1300  partilinin  oyunu alan  ŞÜKRÜ  NAZLI birinci  çıkmıştı.  Temayül  yoklamasın dan sora  NAZLI’ nın kulislerde  listeye  kesin  gireceği  bakılıyordu. Ama  beklendiği  gibi  olmadı Başbakan  TAYYİP  ERDOĞAN’ ın  yaptığı  listede ŞÜKRÜ  NAZLI  yeralmadı. Peki TAYYİP ERDOĞAN’ ın  yaptığı  liste  doğrumu oldu? Bence  hayır çünkü  NAZLI  AK partinin  kuruluşundan bu yana  partinin  her kademesinde yer alan bir  isimdi.  Milli  görüş  camiasıyla  bağını da  koparmayan  NAZLI  ve ekibi  peki  bundan  sonra  ne yapacak? Edinilen  bilgilere  göre NAZLI nın  ekibi  kuruluşundan  bu yana partinin  her kademesinde  görev  aldık .Bize  verilen  değer  ortaya çıktı diye tepkilerini göstermeye  başladığı da iddia  ediliyor.

Yine  kulislerde edinilen  bilgilere  göre NAZLI ve  ekibinin  12 Haziran  seçimlerinde  Saadet  Partisini destekleyeceği de konuşulmaya  başlandı.  Bu  konuda  Nazlı  ve ekibinin toplantı  yapacağı  ve bu toplantıda Saadet  partisine destek  verilip  verilmeyeceği  kararının  alınacağı da iddialar  arasında. Böyle  bir  kararın alınması  halinde NAZLI yı  destekleyen  bazı  cemaatlerin de  Saadet  Partisini  destekleyebilecekleri  konuşuluyor.  Elbette DR. SONER AKSOY  ve  H.FEHMİ  KINAY  ın  aday  gösterilmesi  gayet  normaldir. Yadırganacak  bir durumda  yok. Ama  açıklanan  listede  ŞÜKRÜ  NAZLI’ nın ismi de  yer  almalıydı.

TAYYİP  ERDOĞAN,   ŞÜKRÜ  NAZLI konusunda  yanlış  yaptı.  Diğer  bir  konu  ise aday  adaylığı  sürecinde Devlet  Demir yolları  Genel  Müdür  Yardımcısı  İsmet  DUMAN’ ın  hızlı  tren  getireceğim Vaadinde  bulunmasına  devlet  demiryolları genel  müdürünün  desteğini  almasına  rağmen DUMAN  Olması, EGO genel müdürlüğünden  istifa  eden şaşalı  bir  şekilde  aday adayı olan ÖMER  ULU’ nun  Listede yer  almaması  beni  şaşırtmadı. Ben başından beri İSMET DUMAN  ve ÖMER ULU nun  liste de yer almayacaklarını   tahmin ediyordum.  Bundan da adım  gibi  emindim. Ve de gerçekleşti. Kesin  adayların   belirlenmesi  yani  temayül  yoklamasından sonraki  süreçte ise Kütahya da  günlük yayın  yapan bir  gazetenin de eskiye  rağbet  olsaydı  bit  pazarına  nur  yağardı  diye  haber  yapması köşe yazısı  yazması  beni  üzdü.  Basın ahlak kurallarına göre  etik  bir  davranış  değildi. Millet vekili  Dr SONER  AKSOY,bu basın kuruluşuna  haklı  olarak eskiye  rağbet  bit pazarına nur  getirdi  diye  cevap  verdi.

Eee  ne diyelim  bize  bu  saatten  sonra açıklanan  liste  konusunda  AKPARTİ  il, ilçe, kadın kolları, gençlik  Kollarına  hayırlı  olsun  demek  düşer.  SAYGILARIMLA…

 

HÜSEYİN  GEZGİN

 

 

 


Anket

Sorry, there are no polls available at the moment. Hazırlayanlar: Hüseyin GEZGİN - Olkan ÜVER
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri

Login